Захворювання зубів у кішок і собак. Профілактика та лікування.

З усіх захворювань, до яких схильні домашні тварини, на проблеми зубів і порожнини рота власники, як правило, звертають увагу тільки в тих випадках, коли захворювання вже досить серйозно прогресує. У цей момент патологічний процес охоплює вже не тільки зуби, але і ротову порожнину. В першу чергу це стосується органів травлення, але можуть бути залучені і всі інші системи. Таким чином, відсутність клінічних ознак, зовсім не означає відсутність захворювань зубів і ротової порожнини у собак і кішок.

Профілактика

В даний час в нашій країні ветеринарні лікарі прикладають багато зусиль, щоб пояснити власником домашніх тварин важливість і необхідність своєчасного лікування органів ротової порожнини і профілактики хвороб зубів у собак і кішок. Кожен власник тварини повинен з самого початку усвідомлювати всю важливість постійного підтримання здоров’я зубів і ротової порожнини свого вихованця.

Якщо дотримуватися простих правил догляду за ротовою порожниною, то ви надовго збережете зуби вашого домашнього улюбленця в чудовому стані. Починати профілактичні заходи необхідно з самого раннього віку. Адже кожен з нас знає з дитинства — для того, щоб зуби були міцними і здоровими, необхідно чистити їх два рази в день, а раз на півроку приходити на профілактичний огляд до лікаря. У тварин все практично так само. Чищення зубів як мінімум 3-4 рази в тиждень і своєчасний профілактичний огляд ротової порожнини — це ключ до здоров’я зубів, ротової порожнини і всього організму в цілому.

В зоомагазині “Кот Матроскин” представлений великий вибір зубних щіток, спеціальних зубних паст та інших засобів для тварин, які допомагають запобігти утворенню зубного нальоту, зубного каменю і виникнення інших проблем в ротовій порожнині. Чим раніше ви почнете використовувати ці засоби профілактики, тим більша ймовірність на довший час зберегти здорові і міцні зуби вашого вихованця. Наші продавці-консультанти з задоволенням допоможуть вам визначитися з вибором засобів профілактики особисто для вашої тварини. Ваше завдання зробити чистку зубів таким же постійним заходом, як годування, догляд за шерстю або прогулянка.

 

Не потрібно забувати і про важливість щорічних профілактичних оглядів зубів і ротової порожнини, оскільки хвороби зубів (найчастіше це зубний наліт і зубний камінь у собак і кішок) можуть виникати навіть при регулярному чищенні. На жаль, тут також все як у людей — комусь вистачає чистити зуби два рази в день, а кому — цього не достатньо і потрібна допомога стоматолога. Це може бути пов’язано з різними чинниками — індивідуальні особливості організму, різний склад слини, неправильна або недостатня чистка зубів , неправильне годування і т.д.

У будь-якому випадку, навіть якщо проблема з зубами виникла, чим швидше ветеринарний лікар її виявить і почне лікування зуба чи іншої проблеми, яка виникла в ротовій порожнині, тим більше шансів врятувати сам зуб і не допустити захворювання інших органів.

Найпоширеніші захворювання зубів у тварин.

Зубний наліт — це досить м’яке утворення, що складається з частинок слини, слизової оболонки ротової порожнини, найдрібніших частинок корму і величезної кількості різноманітної мікрофлори. Зубний наліт є вкрай сприятливим середовищем для активного зростання бактерій. У свою чергу вони виробляють дуже багато кислот, які вкрай негативно впливають на тканини зуба і слизову ротової порожнини . Надалі це призводить до місцевих алергічних подразнень, запалень і далі — до ще більш серйозних проблем із зубами (зубний камінь).

Зубний камінь у собак і кішок утворюється при великому скупченні зубного нальоту, який не видаляється механічно в процесі пережовування твердої їжі і щоденного чищення зубів у собак і кішок. Відбувається мінералізація — до складових зубного нальоту додаються з’єднання кальцію — фосфати і карбонати, джерелом яких служить слина тварини.                                                

Якщо не видаляти зубний камінь у собак і кішок, то поступово він збільшується в розмірах, заважає правильному змиканню щелеп і пережовуванню їжі, викликає запалення ясен і відходження їх від краю кореня зуба. Далі інфекція проникає глибше і викликає запалення всіх тканин, навколо зубів, кісткової тканини і руйнування кісток щелепи. Все це супроводжується сильним болем і доставляє тварині страждання. Запущені випадки часто закінчуються видаленням одного або декількох зубів, які вже не можна зберегти і вилікувати. Найрозповсюдженішими методами лікування зубного нальоту або зубного каменю є механічна чистка за допомогою спеціальних стоматологічних інструментів та чистка ультразвуковим скалером.

Порушення зміни зубів у собак — це як що молочні зуби міцно утримуються разом з повністю сформованими постійними зубами (як правило, це ікла, рідше — різці).Досить поширена проблема серед дрібних порід (йоркширського тер’єра, тойтер’єри, чихуахуа і т.д.).Якщо дана проблема спостерігається у собак старше 8 місяців, або ви не можете самостійно визначити чи відбулася своєчасна зміна зубів, то рекомендується звернутися до ветеринара, щоб при необхідності видалити зайві зуби .В іншому випадку подібна «багатозубість» призведе до неправильного прикусу, запалення ясен, проникненню інфекції в середину тканин та зубів і надалі — до втрати зубів.

Стоматити — запальні процеси слизової оболонки ротової порожнини, які можуть мати травматичну, інфекційну, симптоматичну і специфічну природу. Клінічними ознаками стоматиту можуть бути слинотеча, неприємний запах з пащі, сильний наліт на язиці, зубах і яснах, можуть спостерігатися виразки, новоутворення і запальні ділянки на слизовій ротової порожнини і на губах. Лікування в кожному окремому випадку підбирається ветеринаром індивідуально, після огляду і диференціальної діагностики. Він включає місцеві обробки і при необхідності — системні препарати (проти мікробні, противірусні, протизапальні, імуностимулюючі, вітамінні і т.д.).

Кожному відповідальному власнику собаки чи кішки слід чітко розуміти наступне. Профілактика захворювань ротової порожнини дуже важлива. Також як і у випадках з абсолютно будь-яким захворюванням, чим швидше ви звернетеся до ветеринара при виникненні проблем із зубами у вашого вихованця, тим більше шансів зберегти його зуби здоровими, не допустивши їх втрати. Тоді ваш домашній улюбленець довгий час буде радувати вас білосніжною посмішкою і відмінним самопочуттям.

Ми щиро бажаємо, щоб зуби вашого вихованця завжди були у відмінному стані! Наші досвідчені і кваліфіковані ветеринарні фахівці завжди з радістю допоможуть вашій домашній тварині в цьому! За консультацією та записом до ветеринарного лікаря для огляду, професійного чищення зубів, а також за будь-якою іншою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Біла Церква вул. Б-р Олександрійський 76

+38 093 246 88 58

+38 097 444 53 06

Ветеринарна клініка «Кот Матроскін»